آتش سوزی گسترده در جنگل های پاوه

به گزارش وبلاگ پرودا، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از وقوع آتش سوزی گسترده در منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل بخش باینگان از توابع شهرستان پاوه اطلاع داد.

آتش سوزی گسترده در جنگل های پاوه

به گزارش وبلاگ پرودا به نقل از ایلنا، سردار علی اکبر جاویدان بیان نمود: این آتش سوزی از عصر روز چهارشنبه از جنگل های باینگان و اطراف پاسگاه نظامی مره خیل شروع و تا حوالی صبح امروز (پنجشنبه) ادامه داشت.

وی اضافه کرد: شیب تند منطقه، کوهستانی و صعب العبور بودن و از طرفی پوشش گیاهی انبوه و متراکم و جنگلی بودن منطقه و وجود هیزم های خشک در این مناطق باعث گسترش بیشتر آتش و شعله ور شدن حریق و مهار نشدن به موقع آن شد.

جاویدان توضیح داد: این آتش سوزی از ساعت 15 تا 23 روز 6 خرداد رخ داد و پس از اطفای آن متاسفانه از ساعت 7 صبح روز 7 خرداد مجددا شعله ور و تا ساعت 3 بامداد امروز ادامه یافت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: این حریق در نهایت با حضور گسترده نیروهای نظامی و انتظامی، منابع طبیعی، نیروهای امدادی و اهالی بومی منطقه مهار شد.

وی بیان نمود: علت وقوع این حادثه در دست آنالیز و اقدام است. هنوز میزان خسارت وارد آمده به جنگل ها و مراتع منطقه اعلام نشده است.

جاویدان گفت: در این آتش سوزی متاسفانه یکی از نیروهای تیپ انصار الرسول(ص) نیز که به عنوان نیروی کمکی حضور پیدا نموده بود هنگام مهار آتش، دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آتش سوزی گسترده در جنگل های پاوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی گسترده در جنگل های پاوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید